SCM Zalău a pierdut la limită 1-0 meciul cu FC Bihor, după un penalty controversat

Cel de-al treilea eşalon al fotbalului românesc a programat în acest sfârşit de săptămână jocurile ultimei etape din turul de campionat al sezonului regular.SCM Zalău a jucat în deplasare cu FC Bihor Oradea, meci disputat pe Stadionul „Iuliu Bodola” din municiu.

SCM Zalău aflată pe locul trei a întâlnit noul lider al seriei, FC Bihor. Jocul a avut loc sâmbătă de la ora 15.00.

La Stadionul Municipal „Iuliu Bodola”, FC Bihor, de pe locul 2, a vut ca adversară pe echipa sălăjană SCM Zalău, o echipă cu mari pretenţii şi în acest an şi o echipă care beneficiază de un buget consistent faţă de alte grupări din Liga a III-a. Momentan, zălăuanii sunt pe locul 3, cu un punct mai puţin decât FC Bihor.

A fost un meci foarte important pentru ambele echipe, dar un penalty controversat dat cu ușurință de arbitru în minutul 78 a făcut diferența, astfel că SCM Zalău pleacă învinsă de la Oradea.

Echipa SCM Zalău părăsește învinsă Stadionul „Iuliu Bodola” din Oradea. Gazdele s-au impus cu 1-0 gol înscris de Sergiu Jurj, în minutul 78, dintr-un penalty acordat extrem de ușor de centralul partidei.