Echipa managerială de la IPJ Sălaj completată cu cei doi adjuncți

Începând de azi, 17 iunie, Inspectoratul de Poliție Județean Sălaj are echipa managerială completă, chiar dacă este interimară. După ce clujeanul Marius Stupar a fost împuternicit inspector șef, ministrul MAI Marcel Vela i-a împuternicit și pe alți doi șimleuani în funcțiile de inspectori adjuncți. Astfel, conducerea IPJ Sălaj este 100% împuternicită, lucru care nu s-a mai întâmplat în istoria Poliției Sălăjene.

Cine este polițistul Lazăr Ioan?

Data nașterii: 5 august 1972

Starea civilă: căsătorit, doi copii

Experiența profesională

16 iunie 2020-prezent   Împuternicit adjunct al şefului Inspectoratului

01.04.2020 – 15.06.2020   Împuternicit adjunct la Poliţia Municipiului Zalău

August 2011-31.03.2020   Şef Secţie 7 Poliţie Rurală Nuşfalău

Februarie 2006-august 2011   Adjunct la Poliţia Oraşului Şimleu Silvaniei

Ianuarie 2005–februarie 2006 Şef Compartiment Criminalitate Judiciară în cadrul Poliţiei Municipiului Zalău

Aprilie 1997–ianuarie 2005     Ofiţer instructor în cadrul Serviciului de Ordine Publică

01.12.1996-31.03.1997  Ofiţer operativ la Poliţia Oraş Şimleu Silvaniei -Formaţiunea Economic

Educare și formare

2005      Masterat – Administraţie Publică la Universitatea de Vest ,, Vasile Goldiş” Arad

2005     studii postuniversitare –Psihologie Judiciară –  Universitatea „Babeş Bolyai” Cluj

1999   studii postuniversitare – Siguranţa Circulaţiei Rutiere – Universitatea Tehnică “Gheorghe Asachi” Iaşi

1990-1995 Universitatea Tehnică Cluj – Facultatea de mecanică

1986-1990 – Liceul „Iuliu Maniu” Şimleu Silvaniei

 

Cine este polițistul Santavan Ioan Dorel?

Data nașterii: 1 septembrie 1973

Starea civilă: căsătorit, doi copii

Experiența profesională

16 iunie 2020-prezent   Împuternicit adjunct al şefului Inspectoratului

07.01.2020 – 15.06.2020   Împuternicit Şef Serviciu Resurse Umane

15.02.2017-06.01.2020   Ofiţer specialist în cadrul Serviciului de Ordine Publică

22.08.2002-14.02.2017   Ofiţer la Formaţiunea de Ordine Publică din cadrul Poliţiei Oraşului Silvaniei

31.05.2000–21.08.2002 Agent de circulaţie la Formaţiunea de Poliţie Rutieră din cadrul Poliţiei Oraşului Şimleu Silvaniei

15.11. 1997–30.05.2000 Agent de ordine publică la Formaţiunea de Ordine Publică din cadrul Poliţiei Oraşului Şimleu Silvaniei

04.11.1993-14.11.1997  Ajutor şef de post la Postul de Poliţie  Vârşolţ

Educare și formare

2003-2004    Studii postuniversitare –Psihologie Judiciară –  Facultatea de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei din cadrul Universităţii „Babeş Bolyai” Cluj

1998-2002 Facultatea de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei din cadrul Universităţii „Babeş Bolyai” Cluj

1992-1993 Şcoala de agenţi de poliţie „Vasile Lascăr” Câmpina

1987-1991 – Grup Şcolar Agricol Şimleu Silvaniei

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *