Szilagyi Robert ales noul președinte UDMR Sălaj. Deputatul Seres Dénes a predat ștafeta
Liderul UDMR Sălaj Seres Dénes, cel mai longeviv parlamentar din actualul Parlament al României, a predat ștafeta lui Szilágyi Robert, care a fost ales noul președinte al organizației județene.
Szilagyi Robert, fost subprefectșiactual vicepreședinte al ConsiliuluiJudețeanSălaj, este noul președinte al UDMR Sălaj.
Decizia a fost luată în ședința de constituire a organizației județene a UDMR Sălaj.
Seres Dénes: Rămân aproape de comunitate
„Astăzi, un capitol foarte important din viața mea a ajuns la final. În cadrul ședinței de constituire a organizației județene Sălaj a RMDSZ, am predat ștafeta colegului și prietenului meu, Róbert István Szilágyi. Doresc să mulțumesc comunității pentru sprijin, colegilor pentru încredere și tuturor pentru munca depusă împreună în ultimele decenii. A fost o onoare să lucrez în slujba maghiarilor din Sălaj din postura de președinte al organizației județene RMDSZ. Sunt mândru de tot ceea ce am realizat împreună în cadrul organizației. În spatele reușitelor noastre a stat întotdeauna o echipă puternică, dedicată și unită. Le mulțumesc tuturor celor care mi-au fost alături de-a lungul anilor, care au crezut în obiectivele noastre comune și care au lucrat zi de zi pentru comunitatea noastră. Activitatea mea în cadrul RMDSZ nu a fost doar o sarcină, ci una dintre cele mai definitorii etape ale vieții mele. Provocările, succesele și relațiile umane pe care le-am trăit aici au o însemnătate deosebită. Am certitudinea că Róbert-István Szilágyi va continua această muncă în mod exemplar. Îi cunosc dedicarea, etica muncii și simțul responsabilității față de comunitatea noastră. Sunt convins că își va îndeplini misiunea cu succes. Deși astăzi predau ștafeta, munca noastră comună va continua. Maghiarii din Sălaj se pot baza pe mine și pe viitor!”, transmite deputatul Seres Dénes.
Dragi locuitori ai comitatului Szilágyság! 🌷Astăzi, am avut onoarea de a fi votat de Consiliul Delegaților Județeni pentru funcția de Președinte al Organizației Județene RMDSZ Szilágy! Este o mare onoare și responsabilitate să conduc o echipă care are performanțe remarcabile la fiecare alegere! 🤝 Vă mulțumesc tuturor pentru încredere! Mai presus de toate, îi sunt recunoscător mentorului și prietenului meu, reprezentantul Dénes Seres, pentru sprijinul său continuu: îndrumării sale și oportunităților pe care mi le-a oferit, le datorez cunoștințele și experiența cu care pot servi acum comunitatea noastră în calitate de președinte. 💚 Cred în viitorul comunității maghiare din comitatul Szilágy! 💚 Cred că copiii noștri au un viitor în această regiune! 💚 Cred că merită să planificăm, să muncim și să întemeiem o familie în patria noastră! 💚 Cred că maghiaritatea orașului Szilágyság este o valoare pe care trebuie să o păstrăm și să o consolidăm în continuare! 🌷Puterea comunității noastre constă în unitatea, munca și credința noastră. Împreună construim o comunitate puternică, în creștere și independentă. Pentru că pentru noi, comunitatea este pe primul loc! 🇭🇺 Dumnezeu să mă ajute! 🇭🇺




















