Accident rutier în care a fost implicată o motocicletă. Victima transportată cu elicopterul SMURD
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/04/logo-fort-silvan.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/09/IMG-20210921-WA0004.jpg)
Duminică după masă, dispeceratul ISU-Ambulanță, ca urmare a unui apel la 112, a fost anunțat despre producerea unui accident rutier în care a fost implicată o motocicletă pe raza localității Recea Mică.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/09/WhatsApp-Image-2021-09-30-at-10.52.53.jpeg)
Imediat la fața locului s-a deplasat echipajul SMURD de terapie intensivă mobilă (TIM) și au găsit victima conștientă, însă cu multiple traumatisme la nivelul întregului corp. În sprijin a fost solicitat elicopterul SMURD din cadrul Punctului de Operare Aeromedical (POA) Jibou care a preluat și transportat victima (bărbat, aproximativ 47 de ani) la un spital din Cluj Napoca.