Accident rutier pe DJ 108A între Someș-Odorhei și Inău
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Duminică, 21 mai a.c., la ora 15.00, pe drumul județean 108 A, între localitățile sălăjene Someș-Odorhei și Inău, un tânăr de 20 de ani, din comuna Benesat, județul Sălaj, în timp ce conducea un autoturism, a pierdut controlul asupra direcției și a pătruns în șanțul din partea stângă a direcției sale de deplasare.
În urma accidentului rutier, conducătorul autoturismului a suferit leziuni ușoare pentru îngrijirea cărora a fost transportat la spital.
Polițiștii rutieri din cadrul Poliției Orașului Jibou continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului rutier.