Accident rutier soldat cu o victimă între localitățile Traniș și Năpradea
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Sâmbătă, 22 iulie a.c., în jurul orei 21.15, pe drumul județean 108 E, între localitățile sălăjene Traniș și Năpradea, un tânăr de 20 de ani, din comuna Năpradea, în timp ce conducea o autoutilitară cu care tracta o remorcă, în împrejurări ce urmează a fi stabilite din cercetări, s-a angajat într-o depășire, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, a părăsit partea carosabilă și a pătruns în șanțul de pe partea stângă a direcției sale de deplasare, acroșând un stâlp din lemn.
În urma accidentului rutier, un tânăr de 26 de ani, din comuna Năpradea, pasager în autoutilitară, a suferit leziuni ușoare, pentru îngrijirea cărora, astăzi, 24 iulie a.c., s-a prezentat la spital.
Conducătorul autoutilitarei a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul find negativ.
Polițiștii Orașului Jibou continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului rutier.