Administrația locală face demersuri pentru amenajarea unui centru de colectare deșeuri cu aport voluntar, pe strada Spicului
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Astăzi, în cadrul ședinței ordinare de Consiliu local a fost aprobat proiectul de hotărâre în baza căruia construcțiile situate pe strada Spicului – “Ferma Panic”, vor fi demolate, locația urmând să fie pregătită pentru implementarea proiectului
“Centrul de colectare deșeuri cu aport voluntar în Municipiul Zalău”.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/fara-cozi-01-300x300.png)
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
![🚮](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf2/1/16/1f6ae.png)
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)