Asocierea DRUM CONSTRUCT (Leader), RIPOSTA TRANS SRL, MIRGHIS & MAYER, asfaltează străzile din Șimleu Silvaniei
Primăria Șimleu Silvaniei a finalizat anul trecut în august licitația pentru asfaltarea a 25 de străzi din oraș, proiect în valoare de 5 milioane de euro.
Câștigătorul licitației este asocierea de firme formată din DRUM CONSTRUCT (Leader), RIPOSTA TRANS SRL, MIRGHIS & MAYER, SC PROIECT-CONSTRUCT REGIUNEA TRANSILVANIA, Total Business Land SRL, SXA EXPERT PROIECT CONSULT SRL, T DANCOR ROMCONSTRUCT, SC LA CONSULT&DEVELOPMENT SRL, GREEN COLLECTIVE S.R.L.
Primarul Oraşului Șimleu Silvaniei, Cristian Lazăr, a semnat contractul pentru lucrări de asfaltare a 25 de străzi din oraș. Proiectul are o valoare de 25 de milioane de lei și este finanțat prin Programul Național de Investiții Anghel Saligny.
„REABILITĂM 22 DE STRĂZI !
Am semnat contractul de proiectare și execuție pentru modernizarea a 22 străzi. 25 milioane lei vor intra în economia locală a orașului, mai ales că firmele care s-au asociat în vederea realizării proiectului sunt din Șimleu Silvaniei și din împrejurimi. Una dintre societăți e din Oradea, dar toată echipa e din orașul nostru. Termenul de execuție și proiectare e de 15 luni în total. Le-am cerut constructorilor ca în termen de 10 zile să prezinte planul și planificarea lucrărilor pentru a ne asigura că totul va fi în regulă.
LA TREABĂ ȘI SPOR LA LUCRU !”, transmite primarul Oraşului Șimleu Silvaniei, Cristian Lazăr.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)