Brantner pune la dispoziția cetățenilor 5 containere pentru depozitarea deșeurilor voluminoase/moloz
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Compania SC Brantner Environment SRL, reprezentată prin directorul Andrei Frățilă împreună cu Primăria Municipiului Zalău reprezentată de primarul Ionel Ciun, au luat deicizia de amplasare a unui număr de 5 containere metalice pentru a veni în sprijinul cetățenilor și de a colecta gratuit deșeurile voluminoase și deșeurile provenite din contrucții (moloz).
Containerele sunt amplasate in 5 zone din oraș și sunt destinate depozitarii deșeurilor generate de activități provenite din reamenajarea și reabilitarea interioara și/sau exterioara a locuintelor (moloz), precum și deșeurilor voluminoase!
Cetățenii au posibilitatea depozitării deșeurilor voluminoase/(moloz), în următoarele locații:
1. Str. Pictor Ioan Sima, bl. P25;
2. Str. Corneliu Coposu bl. P+10;
3. Str. Toporasilor bl. S23;
4. Cartier Dumbrava Nord bl. F1;
5. Str. Ioan Nechita bl. F10