Cabinetele școlare de medicină dentară funcționează și în perioada vacanței!
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Primăria Municipiului Zalău, prin Direcția de Asistență Socială – Serviciul Cabinete medicale școlare și Asistență medicală comunitară, administrează rețeaua de medicină școlară ce funcționează în cadrul unităților de învățământ.
La nivelul municipiului sunt două cabinete de medicină dentară, în incinta Școlii Gimnaziale “Iuliu Maniu” și a Liceului cu Program Sportiv “Avram Iancu”.
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
În cadrul cabinetelor școlare de medicină dentară se efectuează
GRATUIT consultații, examinari periodice și servicii de profilaxie orodentară (detartraj si periaj profesional). De asemenea, se realizează anumite tratamente pentru dintii temporari si definitivi.
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
![🟢](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
![🟢](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)