Condamnată la închisoare pentru furt calificat, depistată și încarcerată de polițiști
La data de 31 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, cu sprijinul polițiștilor Secției nr. 3 Poliție Rurală Jibou au depistat și încarcerat o tânără de 23 de ani, din localitatea Popteleac, județul Sălaj.
Judecătoria Năsăud a emis pe numele acesteia un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate, fiind condamnată la 2 ani de închisoare, în regim de detenție, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat.
Tânăra a fost introdusă în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Sălaj, urmând a fi transferată la penitenciar, în vederea executării pedepsei la care a fost condamnată.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)