Consiliul Județean a amenajat un teren de sport în curtea CSEI Șimleu Silvaniei
Din acest an școlar, cei peste 100 de copii de la Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Șimleu Silvaniei, precum și toți cei care vor participa la activățile organizate în parteneriat cu școala se pot bucura de un teren de sport nou, amenajat printr-o investiție finanțată de Consiliul Județean Sălaj. În cadrul aceluiași proiect, curtea școlii a fost împrejmuită cu gard din fier pe fundație de beton și au fost amenajate porți de acces.
![👩🏫](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t94/1/16/1f469_200d_1f3eb.png)
„Aveam mare nevoie de această investiție la școala noastră, întrucât, în lipsa unui spațiu special amenajat pentru sport sau recreere, elevii efectiv nu aveau ce face afară pe durata pauzelor. Pe de altă parte, odată cu amenajarea gardului de delimitare și a porților de acces, am reușit să rezolvăm și problema lipsei curții școlii, garantând, astfel, siguranța copiilor pe tot parcursul zilei”, a declarat prof. Florica-Adriana Pavel, directorul CSEI Șimleu Silvaniei.
![🏫](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t28/1/16/1f3eb.png)
![ℹ️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8e/1/16/2139.png)