![🚌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t79/1/16/1f68c.png)
În cadrul acestui proiect vor fi dotate cu microbuze electrice școlile din orașele Cehu Silvaniei și Șimleu Silvaniei, din 48 de comune – Agrij, Almașu, Băbeni, Bălan, Bănișor, Bobota, Bocșa, Boghiș, Buciumi, Chieșd, Cizer, Coșeiu, Crasna, Creaca, Crișeni, Cuzăplac, Dobrin, Dragu, Fildu de Jos, Gâlgău, Gârbou, Hereclean, Hida, Horoatu Crasnei, Ileanda, Ip, Letca, Lozna, Marca, Măeriște, Mirșid, Năpradea, Pericei, Plopiș, Românași, Rus, Sălățig, Sânmihaiu Almașului, Someș Odorhei, Surduc, Șamșud, Șărmășag, Șimișna, Treznea, Valcău de Jos, Vârșolț, Zalha și Zimbor, precum și un centru școlar de educație incluzivă din subordinea administrației județene.