Drum Inserv a finalizat reabilitarea a 23 de kilometri din drumul județean DJ108D
![🚧](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc4/1/16/1f6a7.png)
![👷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2c/1/16/1f477.png)
Constructorul care a realizat lucrările este Druk Inserv SRL, parte a grupului de firme Inserco, companie cu capital 100% sălăjean, cu angajați sălăjeni și cu utilaje de ultimă generație. Este o mândrie pentru județul nostru faptul că un antreprenor local reușește cu forțele proprii să reabiliteze un drum județean de 24 de kiloemtri la un nivel calitativ superior. Noul drum județean este o „bijuterie”, lucrările fiind executate la mare precizie de către constructorul Inserco SRL.
– 23 km de drum reabilitate
– 7 km trotuare nou construite
– pod nou la Sălățig
DJ 108D a făcut obiectul unui proiect de reabilitare și modernizare implementat de Consiliul Județean Sălaj, cu finanțare prin Programul Operațional Regional 2014-2020.
![🚦](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t43/1/16/1f6a6.png)
Principalele lucrări prevăzute prin contract se referă la creșterea capacității portante a drumului, modernizarea structurii rutiere, asigurarea stabilității drumului în zonele afectate de alunecări de teren, realizarea de șanțuri și trotuare, precum și amenajarea podurilor și podețelor.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)