Echipa lui Vlad Morar obține victorii pe linie în Super Liga 2 din Grecia

Echipa greacă FC Niki Volou, unde joacă și atacantul Vlad Morar a obținut ieri, 30 octombrie, a doua victorie consecutivă din Super League 2 Grupa A, împotriva Kampaniakos cu 2-0.

Deși a intrat doar în minutul 70, Vlad Morar a fost aproape de a marca primul său gol. În minutul 79, șutul de la mare distanță a lui Morar a trecut puțin peste bara transversală. Vlad Morar a jucat și în prima etapă, când echipa lui a obținut o victorie cu 3-1.

Fc NIKI Volou a condus meciul cap coadă

Prima ocazie clară de a marca a fost în minutul 7 când Gavrielidis a reluat cu capul din centrarea lui Mirandei, dar nu a găsit ținta. În minutul următor, Ribeiro a centrat pentru Gavri, dar cu șutul lui trece pe lângă bară.

FC Niki Volou a făcut constant presiuni pentru a deschide rapid scorul și în minutul 14 Panagiotidis a încercat.un șut, dar a fost blocat cu piciorul de Kasapidis. În minutul 29, oaspeții au avut un moment bun cu Katharios în minutul 30.

Tzioras a deschis scorul! Kassos a făcut mingea și el, cu o poziție bine plasată, nu i-a fost greu să găsească plasa!

NIKI nu s-a oprit aici și a continuat să controleze meciul, încercând pentru 2-0. Panagiotidis și Gavrielidis au amenințat fără succes iar în final Andreou în minutul 43 cu o lovitură de cap din asistența lui Miranda a format scorul final.

FC NIKI Volou a condus la pauză cu 2-0

Nimic nu s-a schimbat până la finalul reprizei, în timp ce în repriza secundă NIKI a fost cel care a încercat să marcheze mai multe goluri.

La 53′, echipa gazdă a avut un post când Miranda din energie personală a șutat cu mingea oprită la stâlpul drept. Patru minute mai târziu, Ribeiro, cu un efort frumos, l-a căutat pe Panagiotidis, care nu a găsit mingea așa cum și-ar fi dorit.

În minutul 65, Tzioras a prins un șut puternic dar Kasapidis a blocat. Echipa NIKI a fost cea care nu a încetinit și în minutul 79, Morar a încercat primul său gol în tricoul noi echipe, dar șutul său a trecut peste bară.

Componența echipei NIKI: Garavelis, Kassos (70’ Topalidis), Anastasiou, Andreou, Bahanak, Panagiotidis (61’ Litainas), Gavrielidis, Kyriakidis, Ribeiro (80’ Politis), Miranda (61’ Kritikos), Tzioras (70’ Morar).