FCSB l-a împrumutat pe Mario Geană la SCM Zalău
FCSB, liderul SuperLigii a cedat un jucător La SCM Zalău. Este vorba despre Mario Geană (18 ani). Fundașul dreapta care în prima parte a sezonului a evoluat sub formă de împrumut la Unirea Dej, în Liga 2, iar acum a semnat cu SCM Zalău, formație din al treilea eșalon.
50 de mii de euro este cota de piață a lui Geană, potrivit Transfermarkt.
7 apariții a bifat fundașul în acest sezon la Unirea Deja.
Acesta a fost împrumutat de vicecampioana României până la finalul stagiunii. În vara anului trecut, Mario Geană a fost om de bază în echipa U18 a FCSB-ului care a câștigat Cupa României la tineret în fața Farului, 3-2 în finală.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)