Gîrz Alina-Ioana, noul purtător de cuvânt al Inspectoratului de Jandarmi Județean Sălaj
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![M](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0014-300x30.jpg)
Începând cu data de 6 iunie, Inspectoratul de Jandarmi Judeţean „Menumorut Voievod” Sălaj are un nou purtător de cuvânt, în persoana sublocotenentului Gîrz Alina-Ioana, care a preluat atribuţiile ofiţerului responsabilcu relaţiile publice şi cu publicul.
Doamna sublocotenent Gîrz Alina-Ioana este absolventă a Academiei de Poliţie ,,Alexandru Ioan Cuza” Bucureşti, Facultatea de Științe Juridice și Administrative, promoţia 2021, și a activat ca ofițer în cadrul Direcției Generale de Jandarmi a Municipiului București și a Inspectoratului de Jandarmi Județean Sălaj.
Jandarmeria Sălaj va continua să informeze, în mod obiectiv şi transparent, mass-media și opinia publică, cu privire la misiunile, rolul şi contribuţia jandarmilor sălăjeni la asigurarea unui climat de ordine şi siguranţă publică la nivelul judeţului.