Incendiu violent la o casă din localitatea Cuceu, aparținătoare Jiboului
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/02/banner-fort-silvan-nou-300x56.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0014-300x30.jpg)
În urmă cu puțin timp, dispeceratul ISU-Ambulanță a fost anunțat prin numărul de urgență 112, despre faptul că a izbucnit un incendiu la o casă din localitatea Cuceu. Ajunși la fața locului, pompierii Secței Jibou au constatat faptul că incendiul se manifesta violent la întreg imobilul (circa 100 metri pătrați).
Cauza probabilă de incendiu a fost coșul de fum defect. A ars imobilul în proporție de 95% și bunurile din interiorul acestuia, nu au fost înregistrate persoane rănite.