Încep lucrările de modernizare a drumului DC70 Stârciu-Bucium
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Primarul Marian Mirisan anunță că a semnat contractul cu firma câștigătoare pentru asfaltarea DC70 între Stârciu-Bucium.
„Dragi locuitori ai comunei Horoatu Crasnei! Astăzi am semnat Contractul de execuție pentru Asfaltarea DC70 Stârciu-Bucium, împreună cu administratorul SC Delcar SRL, Chende Radu. Luni emit Ordinul de începere a lucrărilor și de săptămâna următoare începem lucrările”, transmite Mirișan Marian, primarul comunei Horoatu Crasnei.
Și primarul comunei Buciumi a demarat lucrările încă din luna mai, astfel că în câteva luni de zile drumul comunal dintre Stârciu-Bucium va fi asfaltat.