Județul Sălaj este campionul reciclării la nivel național în 2023
CMID Dobrin este administrat cu succes de către SC Brantner Servicii Ecologice SRL, avându-l în funcția de director pe sălăjeanul Nemeș Ervin – un profesionist în domeniul mediului.
![🚮](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf2/1/16/1f6ae.png)
În ceea ce privește depozitarea deșeurilor, chiar și după 8 ani, doar 58,3% din suprafața de depozitare a deșeurilor în CMID Dobrin este plină, lucru care se datorează reciclării sporite.
![💯](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf1/1/16/1f4af.png)
„De aceea atragem atenția tuturor locuitorilor să își colecteze selectiv deșeurile pentru a proteja mediul nostru! Multumesc!”, transmite directorul CMID Dobrin, Nemeș Ervin.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)
Felicitări Sălajului pentru performanța în reciclare! Un model demn de urmat pentru protecția mediului.