Liga a IV-a AJF Sălaj: Luceafărul Bălan se distanțează în clasament. FC Chieșd face scorul etapei
Duminică, 1 octombrie, s-a disputat a VI-a etapă din Liga a IV-a AJF Sălaj. În cadrul acestei etape s-au înregistrat 7 victorii și tot atâtea înfrângeri.
Liderul campionatului Luceafărul Bălan a câștigat cu scorul de 2-0 în deplasare la Someș Odorhei, astfel că s-a distanțat în clasament la 3 puncte față de contracandidatele la titlu Chieșd, Crișeni și Nușfalău.
Scorul etapei a fost înregistrat de FC Chieșd care a câștigat pe teren propriu cu scorul de 11-0 în partida contra ASC Bănișor-Peceiu.
ℹ️ Rezultatele și clasamentul după etapa a 6-a din Liga a IV-a, seniori:
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)