Livia Chende, președintele seniorilor liberali sălăjeni, aleasă în conducerea organizației naționale
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Organizația Seniorilor Național Liberali (OSNL) și-a votat ieri, 8 mai, noua conducere. În cadrul congresului, la care au luat parte peste 1.000 de delegați, Victor Paul Dobre a fost votat ca președinte al organizației.
Seniorii Liberali din Sălaj au fost reprezentați de o delegație alcătuită din 19 membri, condusă de președinta Livia Chende, care a candidat și a fost aleasă în funcția de membru al noului Birou Executiv OSNL.
La lucrările Congresului a luat parte conducerea Partidului Național Liberal formată din președintele Nicolae Ciucă, secretarul general Lucian Bode, președintele Senatului Alina Gorghiu, europarlamentarul Rareș Bogdan, deputați și senatori.