Lucrări de întreținere la suprafața de joc de la Stadionul Municipal
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![M](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0014-300x30.jpg)
În prezent, în cadrul Stadionului Municipal din Zalău s-a efectuat lucrări de întreținere la gazonul terenului de fotbal. În acest sens s-a realizat următoarele acțiuni:
-aerare gazon,
-aerare gazon cu scoatere dopuri, urmată de înnisipare,
-scarificare mecanizată gazon,
-erbicidari selective împotriva buruienilor dicotiledonate,
-supraînsămânțare,
-fertilizare,
-tratamente fitosanitare,
-înlocuire rulouri gazon.
În perioada următoare unele dintre aceste acțiuni vor continua pentru a avea cea mai potrivită suprafață de joc. Totodată urmează în perioada următoare sa fie montata și instalatia de irigarea a gazonului prin aspersoare.