Lucrările de modernizare a zonei centrale din Zalău sunt în grafic
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
👉Modificări cu privire la accesul pentru aprovizionarea spațiilor comerciale de pe strada Unirii.
Începând de luni, 17 iulie, se vor efectua lucrări pe strada Unirii, pe porțiunea dintre Raiffeisen Bank – BRD, în cadrul obiectivului de investiții “Pietonizare strada Unirii”.
Astfel, în perioada 17 – 28 iulie, aprovizionarea spațiilor comerciale din zonă se va face prin parcarea Business Center Zalău, cu următoarele recomandări:
🔘tonajul maxim admis este de două tone;
🔘tranzitarea parcării se va face până la ora 9.00 și după ora 16.00.