Ministrul Fondurilor Europene s-a întâlnit cu primarii și mediul de afaceri din județ
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
Ministrul Investițiilor și Proiectelor Europene, Marcel-Ioan Boloș, a avut vineri, 29 iulie, la Zalău, o întâlnire de lucru cu conducerea Consiliului Județean Sălaj, cu primarii din județ, precum și cu reprezentanții mediului de afaceri. La eveniment a luat parte și secretarul de stat în Ministerul Justiției, Bogdan Ilea.
![💶](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t60/1/16/1f4b6.png)
„Îi mulțumesc domnului ministru pentru că a acceptat invitația de a fi, astăzi, în mijlocul nostru, precum și pentru tot sprijinul pe care ni-l oferă. Fondurile structurale reprezintă o șansă extraordinară pentru dezvoltarea fiecărei comunități și am convingerea că primarii din Sălaj vor fi pregătiți cu proiecte viabile, pentru a avea un grad de absorbţie cât mai mare și a folosi cât mai eficient acești bani nerambursabili”, a transmis Dinu Iancu-Sălăjanu, președintele Consiliului Județean Sălaj.