Patrik Bolduț, în semifinalele Campionatului Național de iarnă
👉 Perechea formată din Patrick Bolduț cu dublă legitimare la SCM Zalău și ACS Sergiu Carp Tenis Club și David Cercel de la CSS 2 București s-a calificat în semifinalele Campionatului Național de iarnă U14, la tenis în proba de dublu.
❤️💛 Perechea sălăjeana/bucureșteană a trecut în sferturi de perechea formata din Ștefan Chindriș (Al Body) și Karlo Piticaru (Nord Bucovina), in trei seturi, 6-4, 4-6, 10-3.
❤️💛 În proba de simplu, Patrik Bolduț s-a oprit în sferturile de finala ale competiție, fiind învins cu 6-0, 6-1, de Dorin Darius de la Eliade București.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)