Pompierii sălăjeni au intervenit pentru stingerea unui incediu la o casă din Bercea
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2020/11/Banner-1-Monitorul-de-Salaj-HD-3-1024x101.jpg)
Sâmbătă dimineaţă, 28 noiembrie, Punctul de lucru Sânmihaiu Almaşului şi Garda Hida au intervenit la un incendiu izbucnit la o casă, din localitatea Bercea. Cauza probabilă de incendiu a fost de la un burlan/coș de fum deteriorat. Incendiul s-a manifestat la acoperişul unei case pe aproximativ 15 mp.
Sâmbătă seara , Punctul de lucru Sărmășag a intervenit pentru a salva un animal (câine) căzut într-o fântână din localitatea Măeriște. Animalul a fost salvat de către pompieri și predat proprietarului.