Președintele CJ Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, a pregătit un plan pentru întreținerea drumurilor județene
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/02/banner-fort-silvan-nou-300x56.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0014-300x30.jpg)
![🚧](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc4/1/16/1f6a7.png)
![🤝](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t64/1/16/1f91d.png)
„Consiliul Județean Sălaj administrează o rețea de peste 600 km de drumuri județene, tronsoanele pe care SC Pază Obiective și Intervenție efectuează lucrări de întreținere însumând circa 460 de kilometri. Pe întreagă această rețea rutieră trebuie să se circule în maximă siguranță și confort, motiv pentru acordăm o atenție sporită investițiilor în modernizarea și întreținerea tuturor drumurilor județene. Am convingerea că împreună cu echipele societății pe care o avem în subordine vom reuși să oferim sălăjenilor și celor care ne tranzitează județul condiții optime de trafic. Lucrările sunt în plină desfășurare și vor continua în baza unui plan bine stabilit, cu termene precise”, a declarat Dinu Iancu-Sălăjanu.
![🦺](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/1f9ba.png)