Președintele CJ Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, mesaj de Ziua Internațioanlă a Persoanelor Vârstnice
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/09/IMG-20210921-WA0004.jpg)
Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice este o sărbătoare a familiei și a comunității, o zi care trebuie să ne reamintească faptul că avem datoria morală de a-i prețui și cinsti pe părinții și bunicii noștri. Ei ne-au dat rădăcini – ca să nu ne uităm originile, și aripi – pentru a zbura și a descoperi lumea.
![🎉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8c/1/16/1f389.png)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/09/WhatsApp-Image-2021-09-30-at-10.52.53.jpeg)
![🌹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t71/1/16/1f339.png)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/10/promotie-fort-silvan-1024x724.jpg)
La Mulți Ani, dragi vârstnici!
Dumnezeu să vă dea sănătate, viață lungă, cu bucurii, alături de cei dragi!