Rad Viorela-Valentina din Preoteasa a câștigat premiul I la Concursul Interjudețean de Matematică „Argument”
Sâmbătă, 13 ianuarie, în Baia Mare a avut loc ediția a XIII-a a Concursului Interjudețean de Matematică „Argument”. Competiția a fost organizată de profesorii de matematică de la Colegiul Național „Gheorghe Șincai”.
Au participat, în total, 440 de elevi, dintre care 160 au primit premii și mențiuni.
Rad Viorela-Valentina, elevă în clasa a-IX a, în cadrul liceului C.N Silvania Zalău a obținut premiul 1, fiind singura elevă din Sălaj care a obținut un premiu notabil.
„Eleva Rad Viorela-Valentina, elevă in clasa a-IX a, în cadrul liceului C.N Silvania Zalău, prin rezultatele pe care le-a obținut la diferitele olimpiade și concursuri la disciplina matematică, este o mândrie a comunității locale. In perioada când era elevă a Școlii Gimnaziale din comună, a fost apreciată si premiată de fiecare data de Primăria si Consiliul Local Valcău de Jos. Sunt sigur că, pe viitor, Viorela v-a mai câștiga multe premii și v-a reprezenta cu cinste, părinții, dascălii și comunitatea de unde provine. O felicit si ii urez mult succes.”, transmite primarul Roșan Ioan.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)
Felicitări,succes în viitor!