Restricții de circulație! Primăria Zalău continuă lucrările de asfaltare pe fonduri europene
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/04/logo-fort-silvan.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0019.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0014.jpg)
Restricții de circulație în acest sfârșit de săptămână pe străzile Gheorghe Doja și Simion Bărnuțiu. În vederea executării lucrărilor de asfaltare, vineri și sâmbătă, în intervalul orar 8.00-18.00, se impun următoarele restricții de circulație:
![⛔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tbd/1/16/26d4.png)
![➡](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
![➡](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
![⛔️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tbd/1/16/26d4.png)
![➡](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
În perioada execuției lucrărilor de asfaltare, Poliția Locală va asigura fluidizarea traficului. De asemenea, în intervalul orar menționat, adresăm cetățenilor rugămintea de a elibera parcările din zonă.