Rezultate notabile obținute de karatiștii de la SCM Zalău

Sala Polivalentă din Iași a fost în perioada 29 septembrie – 1 octombrie 2023, gazda Finalei Campionatului Național de Karate Tradițional destinat cadeților, juniorilor, tineretului și seniorilor și a Cupei României.

Competiția a adunat la start 200 de sportivi care s-au calificat în finală, printre aceștia aflându-se și sportivi de la SCM Zalău pregătiți de sensei Călin Marincaș.

În acest context, cadeții Pup George, Matyas David și Tămaș Luca au obținut locul 3 la kata echipe, în timp ce Balagyan Brigitta s-a clasat a treia la kumite și fuku-go, iar Gavriluț George și Balagyan Brigitta au obținut locul 4 la enbu mixt.

La ediția din acest a Finalei au mai participat și Breazdău Alexandru și Pop Adrian.