SC Brantner Environment: Campanie de informare pentru colectarea separată a deșeurilor
![💫](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ted/1/16/1f4ab.png)
![💢](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tbd/1/16/1f4a2.png)
![♻️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf8/1/16/267b.png)
![♻️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf8/1/16/267b.png)
![♻️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf8/1/16/267b.png)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/09/WhatsApp-Image-2022-09-21-at-15.19.56-300x224.jpeg)
Domnul director Andrei Frățilă a prezentat circuitul deșeurilor, punânduse accentul pe reciclarea și valorificarea acestora.
„Încercăm să fim alături de întreaga comunitate reprezentată de Lotul 1 și ne dorim să prioritizăm importanța colectării selective la nivelul județului. Ne-au onorat cu prezența toți primarii UAT-urilor cuprinse în Lotul 1.Întâlnirile de lucru au avut ca scop prezentarea fluxului tehnologic a Centrului de Management Integrat al Deșeurilor de la Dobrin, activitatea de colectare și transport a acestora.Pe această cale dorim să transmitem un mesaj cetățenilor județului, să consțientizeze importanța colectării separate a deșeurilor pentru a beneficia cu toții de un mediu mai curat, mai sănătos”, transmite directorul societății Brantner Environment, Andrei Frățilă.