SCM Volei Zalău au obținut un punct în meciul cu liderul Corona Brașov

Voleibaliștii zălăuani au oținut un punct în meciul contra Corona Brașov, ieri seară, 14 februarie, în etapa a 18-a a Diviziei A1. Brașovenii au câștigat partida cu mari emoții.

Jucând acasă cu liderul Corona Brașov, gaza SCM Zalău, echipă aflată pe locul 8, a pierdut cu greu, scor 3-2, după ce a condus cu 2-1 la seturi. Mai mult, în setul decisiv, zălăuanii au avut și patru puncte avantaj, dar liderul Corona s-a concentrat mai bine pe final de meci și a evitat înfrângerea. Scorul a fost 15-10 în setul decisiv. SCM Zalău s-a ales totuși cu un punct și rămâne pe locul 8 cu 23 de puncte.

În etapa a 19-a a Diviziei A1 la volei masculin, echipa Zalăului se deplasează la Timișoara pentru disputa cu echipa locală, CSU Universitatea de Vest. 🏃‍♂️ Partida se joacă sâmbătă, 17 februarie, de la ora 17.00, în 🏟 sala de sport a Universității de Vest.
👉 Întâlnirea de la Timișoara va fi oficiată de Fokt Doru și Santa Marius, observator din partea Federației Române de Volei fiind delegat Dumitru Gigi.