SCM Zalău a făcut instrucție în Liga a III-a cu Sportul Șimleu: scor final 5-1

După victoria din etapa trecută cu 8 – 0 în faţa echipei Luceafărul Oradea, SCM Zalău continuă seria jocurilor bune și a bătut măr rivala Șimleu Silvaniei cu scorul de 5-1.

În minutul 2 SCM Zalău a dechis scorul prin Cosmin Meșter cu un șut plasat din interiorul careului. După câteva minute scorul a fost majorat de Bogdan Șandru a marcat cu capul din pasa lui Sebi Culda. În minutul 36 Raul Stanciu a scăpat în careu în urma unui contraatac și a marcat pentru 3-0. Soarta meciului era clară, iar zălăuanii au intrat la pauză liniștiți că vor obține victoria.

După reluarea jocului Sergiu Pop a marcat în minutul 40 pentru 4-0. Șimleuanii au redus din diferență în minutul 70 prin golul marcat de Cătălin Vaida.

Sergiu Pop a marcat dubla în minutul 87 cu un voleu și a închis tabela la scorul de 5-1 pentru SCM Zalău.

SCM Zalău – Sportul Șimleu – 5 – 1 (3 – 0)

Au marcat: Cosmin Meșter (‘2), Bogdan Șandru (’10), Raul Stanciu (‘ 36) şi Sergiu Pop (’61 şi 87), Cătălin Vaida (‘ 70)

SCM Zalău: Andrei Pop – Alex Mare, Răzvan Dulap, Bogdan Șandru, Florinel Pop, Cosmin Meșter, Raul Stanciu – cpt. (’79 Vlad Motroc), Vadim Calugher (’66 Andrei Hațiegan), Alexandru Sorian, Sebastian Culda (’79 Iustin Ardelean) și Adrian Șter (’54 Sergiu Pop). Rezerve: Bogdan Miron – Mihai Forna, Ionuţ Ilieş, Sebastian Nicoraş şi Mihai Onicaş. Antrenor: Marius Muntean. Antrenor secund: Alexandru Pop