SCM Zalău câștigă la Șomcuta Mare cu 8-1/ Triplă pentru Sergiu Pop

Azi de la ora 18.00, SCMZalău a susținut primul meci oficial din actuala ediție a Ligii3 de fotbal. Echipa Zalăului a întâlnit, în deplasare, Progresul Șomcuta Mare.

Antrenorii George Zima și Alexandru Pop au aliniat următorul „11”:
Șugar Tamaș-Andrei Șumlea, Andu Moisi, Dan Berci, Răzvan Dulap, Meșter Cosmin, Vadim Calugher, Mihai Onicaș, Răzvan Gorovei, Sergiu Jurj și Sergiu Pop.
Rezerve: Andrei Pop-Kis Lorant, Sergiu Negruț, Dănuț Cozma, Mihai Forna, Mihai Doroftei, Ionuț Ilieș și Alexandru Mare.

Gazdele de astăzi au început cu următoarea formulă:
Iuliu Roșianu-Denis Liheț, Andrei Tutuță, Cezar Bud, Bogdan Pașca, Bogdan Busică, Tudor Balmoș, Piroska Erik, Paul Batin, Paul Szecvi, Bogdan Jeler.
Rezerve: Denis Brumar-Mark Parnău, Cristian Raicu, Raul Sima, Raul Marian, Răzvan Ardelean, Raul Negrean.
Antrenor: Vasile Oană

Atacantul Sergiu Pop deschide tabela cu un gol din careul mic

0-1 min. 4, Sergiu Pop înscrie cu latul din 2 metri din centrarea lui Gorovei, după o greșeală a portarului gazdă.

În 15 minute SCM Zalău mărește diferența la 2-0

0-2, min. 15. Sergiu Pop reșește „dubla”.

Sergiu Jurj a fost accidentat grav si a fost transportat cu Ambulanța SMURD la spital. Jocul a fost oprit mai multe minute, timp în care echipele medicale au intervinit pentru salvarea jucătorului accidentat.

Pe finalul primei reprize, Sergiu Pop reușește tripla și înscrie pentru 3 – 0.

A doua repriză aduce alte șase goluri, 5 marcate de SCM Zalău, iar Progresul Șomcuta Mare înscrie golul de onoare.

Scorul final Progresul Șomcuta Mare 1 – 8 SCM Zalău