SCM Zalău deschide scorul la Cugir prin căpitanul Raul Stanciu, iar Sergiu Pop marchează pentru 2-0

SCM Zalău a câștigat meciul din tur la masa verde cu 3-0, astfel că  misiunea celor de la Cugir pentru promovare părea aproape imposibilă, aveau nevoie de 4-0 sau 5-1.

Dar soarta calificării în finală pare scrisă, după ce în minutul 41 SCM Zalău a reușit să marcheze prin căpitanul Raul Stanciu și să deschidă scorul 1-0 pentru formațiunea zălăuană. La trei minute distanță atancantul SCM Zalău, Sergiu Pop a marcat în poarta celor de la Cugir, astfel că scorul este 2-0 și intră la pauză în avantaj.

Acum totul pare sigur pentru echipa condusă de George Zima, astfel că SCM Zalău este calificată în finala barajului de promovare în Liga a 2-a.

În cealaltă partidă dintre Unirea Dej – Minaur Baia Mare, dejenii au reușit un egal 0-0 în meciul tur, iar azi Unirea Dej a condus cu 1-0 pe teren propriu, dar băimărenii au egalat în prima repriză și s-a intrat la pauză egalitate 1-1.