SCM Zalău rămâne lider în Liga a III-a seria a X-a, după egalul cu Minaur Baia-Mare
Sport Club Municipal Zalău a terminat la egalitate, scor
–
derby-ul campionatului susţinut miercuri, pe teren propriu, cu Minaur Baia Mare, ocupantele primelor două locuri din Seria a X-a a Ligii a III-a. #SCMZalău rămâne pe primul loc, cu 17 puncte, iar Minaur Baia Mare ocupă locul secund, cu 16 puncte, dar cu un meci mai puţin disputat.
![3️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb8/1/16/33_20e3.png)
![3️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb8/1/16/33_20e3.png)
A fost un meci frumos în care jucătorii au făcut spectacol fotbalistic, ținând cont și de faptul că s-au marcat 6 goluri. Vedeta zălăuanilor a fost din nou Sebastian Culda care a reușit din nou o dublă, marcând de două ori în poarta băimărenilor.
Au marcat:
![0️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t5b/1/16/30_20e3.png)
![1️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7a/1/16/31_20e3.png)
![0️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t5b/1/16/30_20e3.png)
![2️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t99/1/16/32_20e3.png)
![1️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7a/1/16/31_20e3.png)
![2️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t99/1/16/32_20e3.png)
![2️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t99/1/16/32_20e3.png)
![2️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t99/1/16/32_20e3.png)
![3️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb8/1/16/33_20e3.png)
![2️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t99/1/16/32_20e3.png)
![3️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb8/1/16/33_20e3.png)
![3️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb8/1/16/33_20e3.png)