SCM Zalău s-a calificat în play-off-ul Cupei României
SCM Zalău s-a calificat în play – off – ul Cupei României după ce a învins azi, fără drept de apel, formația CS Minaur Baia Mare, într-un meci contând pentru Turul 3.
La capătul unui meci foarte bun făcut de echipa Municipiului Zalău, elevii lui Cristian Lupuț au trecut cu scorul de 5-1, la pauză 1-1 de echipa băimăreană.
Pentru SCM Zalău au marcat Meșter min 8, Pop min 55 și 75, Negrean min 77 și Cristea min 85, în timp ce pentru băimăreni a marcat Lemac în minutul 46.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa.jpg?resize=747%2C85)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)