Sportivi de la SCM Zalău medaliați la Campionatul Național de Karate Tradițional pentru copii
Peste 600 de sportivi între 5 și 13 ani, de la 50 de cluburi din țară, au participat la ediția 2023 a Finalei Campionatului Național de Karate Tradițional pentru copii, competiție care s-a desfășurat la Oradea, în Arena ”Antonio Alexe”.
Printre participanți s-au numărat și karateka de la SCM Zalău, antrenați de multiplul campion, sensei Călin Marincaș. Cu o componență de 30 de sportivi, clubul Municipiului Zalău a reușit în proporție de 90 la sută ca toți sportivii să aducă o medalie națională.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)