Sportul Șimleu bate SCM Zalău la penalty-uri și o eliminiă din Cupa României

Derby-ul dintre Șimleu Silvaniei și Zalău a adus la stadion sute de susținători de ambele părți. Jocul a fost unul disputat încă din primele minute.

⚽ Pauză pe Stadionul „Măgura” din Șimleu Silvaniei. #Sportul #Șimleu – #SCM #Zalău 1 – 0. Marcator Andrei Zete, min. 24.

⚽ După 90 de minute, scorul este egal sub Măgura, 1 – 1, Zalăul a egalat în minutul 54, prin Vlad Moraru.

În reprizele de prelungire Sportul Șimleu – SCM Zalău a încheiat la egalitate.

Șimleu a marcat un gol pe finalul reprizei a doua de prelungire, dar a fost anulat pentru ofsaid.

Jocul a fost tranșat la loviturile de departajare unde Șimleu Silvaniei s-a impus cu 4-2 (5-3 scor final) și a eliminat SCM Zalău din Cupa României.

Loviturile de departajare Sportul Șimleu – SCM Zalău 4-2

🎙️Antrenorul echipei Sportul Șimleu Silvaniei, Dănuț Șomcherechi, după victoria din Cupa României împotriva SCM Zalău ⚽