Start lucrări de reabilitare pe DJ109E, tronsonul pod Ciocmani – localitatea Rus
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/02/mercator-1-217x300.jpg)
![👷♀️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t5a/1/16/1f477_200d_2640.png)
![🚧](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc4/1/16/1f6a7.png)
![🛣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t3c/1/16/1f6e3.png)
Frasinul din Bistriţa-Năsăud, companie de construcţii deţinută de Traian Larionesi
SC Frasinul a realizat lucrări de construcţie de poduri, centuri ocolitoare, reţele de apă-canal, majoritatea în zona judeţele Bistriţa-Năsăud şi Satu Mare, iar recent s-a extins cu lucrări și în județul Sălaj.
SC Frasinul, o companie de construcţii din Bistriţa-Năsăud deţinută de Traian Larionesi, a încheiat anul 2021 cu afaceri de 189,6 mil. lei, un profit net de 5,9 mil. lei, având un număr mediu de 228 de angajaţi, potrivit datelor de la Ministerul Finanţelor.