Sute de sălăjeni au participat la campania Digi24 TV de donare de sânge
🩸 În campania națională Avem Același Sânge, sălăjenii au demonstrat încă o dată solidaritate și generozitate.
🆗 Peste 250 de persoane au răspuns cu entuziasm apelului de donare de sânge lansat de Digi24, împreună cu Consiliul Județean Sălaj și Centrul de Transfuzie Sanguină Sălaj.
📌 „Astăzi, cetățeni și instituții ne-am unit într-un efort comun pentru a salva vieți. Numărul mare de participanți, generozitatea și altruismul donatorilor m-au emoționat profund. Am dovedit că avem, cu adevărat, „același sânge” și că suntem o comunitate gata să ajute în momente dificile. Mulțumesc din inimă, dragi sălăjeni, pentru exemplul oferit și pentru că ați adus lumina speranței în sufletele semenilor aflați în nevoie”, a transmis Dinu Iancu-Sălăjanu, președintele CJ Sălaj.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa.jpg?resize=747%2C85)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)