Tânăr cercetat penal pentru conducere sub influența alcoolului
Joi, 21 septembrie a.c., la ora 04.25, în localitatea sălăjeană Ciocmani, polițiștii Secției nr. 3 Poliție Rurală Jibou au depistat în trafic un tânăr de 23 de ani, din comuna Surduc, județul Sălaj, în timp ce conducea un autoturism, având o concentrație alcoolică de 0,46 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Bărbatului în cauză i-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei, iar polițiștii din Ileanda au întocmit dosar penal, sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa.jpg?resize=747%2C85)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)