Tineretul liberal din Sălaj a igienizat zona de picnic de pe Meseș
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Tineretul liberal din Sălaj s-a alăturat Campaniei naționale „TNL Goes GREEN”, campanie desfășurată în perioada 5-11 iunie și care a debutat de Ziua Mondială a Mediului.
Tema de anul acesta este poluarea cu plastic, o problemă nu doar în țara noastră, ci pe plan global, cu consecințe grave și de termen lung asupra mediului și a sănătății tuturor.
În acest context, tinerii liberali s-au deplasat pe Meseș, unde au igienizat zona de picnic și zona izvorului.
La acțiune a participat președintele PNL Zalău, Mihai Crișan, consilierii locali Mihaela Mureșan și Claudiu Breje, dar și directorul ADI ECODES, Cristian Pop.
Această campanie a fost sprijinită de Brantner Environment.
Prin acțiuni simple și responsabile, putem crea un viitor mai sănătos într-un mediu curat pentru noi și pentru generațiile următoare.