Un nou tratament de DEZINSECȚIE va fi efectuat pe raza municipiului Zalău în perioada 21-25 august
![▪️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
Primăria Municipiului Zalău, prin preatatorul de servicii SC Coral Impex SRL, efectuează în perioada 21-25 august, în intervalul orar 20.00-02.00, acțiunea de dezinsecție pe raza domeniului public și privat al municipiului Zalău.
![▪️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
Rugăm cetățenii, în special copiii, persoanele vârstnice, cardiace, astmatice sau alergice la diverși compuși chimici, să își ia toate măsurile pentru a nu intra in raza directă de acțiune a utilajelor de pulverizat. De asemenea, rugăm proprietarii locuințelor cu ferestre situate la o distanță de maxim 20 de metri față de aliniamentul stradal să țină ferestrele închise în perioada 21-25 august, în intervalul orar 20.00-02.00.
![▪️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
Produsele utilizate pentru această acțiune sunt avizate de Ministerul Sănătății.