ULTIMĂ ORĂ! FOTO| Un sălăjean implicat într-un accident pe DN1E60
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![M](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0014-300x30.jpg)
Potrivit IPJ Cluj, la data de 2 iunie a.c., in jurul orei 18.25, polițiștii au fost semnalați să intervină la un eveniment rutier pe DN1 E60, în apropiere de localitatea Dumbrava, la km 508+700m.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/acc-tir-300x180.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/284127566_5221313224574253_3656821509594714469_n-300x135.jpg)
Din primele informații, conducătorul unui ansamblu de vehicule, respectiv un bărbat de 59 de ani, din județul Sălaj, in timp ce se deplasa pe direcția Cluj spre Oradea, intr-un viraj la stânga ar fi pierdut controlul direcției de deplasare, intrând în coliziune cu parapeții din beton de pe axul drumului.
În urma impactului au rezultat doar pagube materiale. Traficul s-a desfășurat pe un singur sens, alternativ, dirijat de polițiști, fiind reluat la ora 19.50. Testarea conducătorului auto cu aparatul etilotest a indicat rezultat negativ.