Un copil lovit de o mașină pe strada Sfânta Vineri din Zalău
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
Sâmbătă seara, la dispeceratul ISU-Ambulanță a fost primit un apel prin numărul de urgență 112, care anunța faptul că s-a produs un eveniment rutier pe strada Sfânta Vineri (zona spitalului județean) în care a fost implicat un singur autoturism care a lovit stâlpul unui semafor.
La intervenție s-au deplasat imediat un echipaj din cadrul Detașamentului Zalău care au constatat că în urma evenimentului, un pieton (minor) a fost rănit.
Atât șoferul autoturismului, cât și copilul au fost asistate medical, iar cel din urmă (minorul) a fost tranportat la UPU SMURD Zalău. Pompierii au asigurat măsurile PSI pentru evitarea producerii unui incendiu.