Vârstnic din Teștioara, depistat în trafic, în timp ce conducea fără permis.
Sâmbătă, 12 august a.c., la ora 13.15, pe drumul comunal 47, în localitatea sălăjeană Văleni, polițiștii Sectiei nr. 3 Poliție Rurală Jibou au depistat în trafic un bărbat de 73 de ani, din localitatea Teștioara, județul Sălaj, în timp ce conducea un tractor, fără a deține permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.
În cauză, polițiștii din Jibou au întocmit dosar penal sub aspectul savârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa.jpg?resize=747%2C85)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)