Victorie și în Cupa României! SCM Zalău încheie anul 2023 la superlativ
SCM Zalău încheie anul 2023 cu o victorie. Echipa condusă de Cristian Lupuț s-a impus azi, pe Municipalul din Zalău, cu scorul de 2-1, în fața echipei FC Bihor, într-un joc din ultima etapă a Cupei României la fotbal.
Golurile pentru SCM Zalău au fost marcate de Meșter, în minutul 28 și Nikolic, în minutul 79, în timp ce pentru FC Bihor a marcat Chitas, în minutul 89. Pentru SCM Zalău a fost ultima partidă din acest an.
De menționat este faptul că înainte partidei a fost prezentat trofeul Cupei Mondiale la Minifotbal de către președintele FRM, zălăuanul Ioan Onicaș și Marius Balogh, golgheterul Cupei Mondiale.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)